iPhone 5'in fiyatı şimdiden düştü, ama neden?

17.12.2012 13:54 

iPhone 5'in fiyatı şimdiden düştü, ama neden?

iPhone 5, ilk iPhone'dan beri hiç görülmeyen bir durumla karşı karşıya. Ama bu durum pek iyi değil!

iPhone 5, şimdiye kadarki iPhone'ların başına ilk kez gelen bir durumla karşı karşıya. Cihazın piyasaya sürülmesinin sadece 3 ay ardından satıcılar indirimlere gitmeye başladılar. Bunun iki anlamı olabilir.

Ülkemizde Cuma günü satılmaya başlanan iPhone 5, Türkiye'de pek de indirimli bir fiyata sahip gibi görünmüyor. Ancak yeni Apple ürünlerinin herhangi bir indirim yapılmadan önce 6 ay veya daha fazla raflarda çıkış fiyatıyla beklediği biliniyor. Best Buy ise 5 Ocak'tan itibaren (cihazın çıkışından 4 ay geçmeden) iPhone 5'de 50 dolar indirim yapacağını söylüyor. Diğer satıcıların da Best Buy'i izleyerek benzer indirimlere gitmesi muhtemel.

Analistlere göre bu durumun iki açıklaması olabilir:

1. iPhone 5, Apple'ın beklediği kadar iyi satmıyor. İlk iki haftada Apple hayranlarının oluşturduğu kuyruklar dışında...

2. Daha uzun pil ömrü ve NFC teknolojisi gibi yeni işlevlere sahip bir "iPhone 5S" yolda olabilir.

iPhone 5S'in geleceği söylentileri bir süredir dolaşıyor, internete sızan bazı resimlere bile sahibiz. Apple'ın iPhone 5S üzerinde çalışıyor olması, Google'la rekabetinin çok güçlü bir duruma geldiğini de gösteriyor.

Resimlerle: iPhone 5'de olmasını beklediğimiz özellikler!

 Kaynak: http://teknoloji.milliyet.com.tr/iphone-5-in-fiyati-simdiden-dustu-ama-neden-/mobildunya/haberdetay/17.12.2012/1642957/default.htmEtiketler: Türkiye , Google , Apple , iPhone , dolar , olabilir , Türkiye'de , sadece

Diğer TEKNOLOJİ haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme :

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir