ALPER’İ FENER KAPTI

22.05.2013 02:12 

ALPER’İ FENER KAPTI

Sarı-lacivertli kulüp, Galatasaray’a gitmesine kesin gözüyle bakılan genç yıldızı dün sürpriz bir hamle ile renklerine bağladı. Başkan Aziz Yıldırım, Eskişehirspor ile 6 milyon 250 bin euro artı iki futbolcu karşılığı anlaşma sağladı

Fenerbahçe transferde ezeli rakibi Galatasaray’a son yılların en büyük çalımını attı ve sürpriz bir harekatla Alper Potuk’u kaptı.    Sarı-lacivertli kulüp bir süre önce genç yıldız için “transfer planlarımız içinde Alper Potuk bulunmamaktadır” açıklaması yapmasına rağmen çok gizli yürüttüğü bir operasyonla herkesi adeta ters köşeye yatırdı.
Galatasaray Kulübü ile uzun süredir pazarlık halinde bulunan en son önceki gün Başkan Ünal Aysal ile İstanbul’da bir araya gelen Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, sarı-kırmızılı kulüple anlaşma sağlayamayınca Fenerbahçe’nin teklifini değerlendirmeye aldı. Başkan Aziz Yıldırım’ın dün Eskişehirspor’a Alper’e karşılık 6 milyon 250 bin euro artı Bienvenu ve  Orhan Şam ile kaleci Ertuğrul’dan birini önerdiği öğrenildi. Başkan Halil Ünal’ın “parayı peşin isteriz” şartının da kabul görmesi üzerine tarafların el sıkıştığı bildirildi.
Ünal’ın, daha sonra Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ı arayarak, “Fenerbahçe Alper için çok ciddi bir teklifte bulundu. Eğer siz rakamı artırmayacaksanız oyuncumuzu veriyoruz” dediği, Aysal’ın “Biz daha fazla yukarı çıkmayız” karşılığını verdiği öğrenildi. Alper konusundaki transfer çalışmalarını dün borsaya bildiren sarı-kırmızılı kulübün transferden çekilmesi sonrası Eskişehirspor, Alper’i Fenerbahçe’ye verdi.

Aziz Yıldırım ikna etti
Bu gelişmenin ardından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım da telefonla Alper Potuk’a ulaştı. Transfer görüşmeleri hakkında yıldız futbolcuya bilgiler aktaran Yıldırım, hem kendisinin hem de Aykut Kocaman’ın kendisini takımda görmek istediğini belirterek milli futbolcuyu ikna etti.
Alper’in bugün sarı-lacivertli kulübe gelerek yöneticilerle görüşeceği genç futbolcu ile anlaşmanın sağlanması halinde resmi açıklamanın yapılacağı kaydedildi. Galatasaray’a gitmesine kesin gözüyle bakılan Alper’in de gelişmeler karşısında büyük şaşkınlık yaşadığı ancak yakın çevresine “Ben profesyonelim. Kulübümün çıkarları doğrultusunda hareket ederim” dediği ifade edildi.
Geçen sezon devre arasında Alper Potuk Fenerbahçe’nin kapısından dönmüştü. 5 Milyon Euro bonservis bedeli karşılığında iki kulüp anlaşmış ancak futbolcunun o dönemki menajeri ücretinde artış yapınca sarı lacivertli kulüp transferden vazgeçmişti. Eskişehir’e dönen futbolcu bu transfer olmayınca menajerini değiştirmişti.Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/alper-i-fener-kapti/fenerbahce/detay/1712215/default.htm

Diğer SPOR haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 537

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir