Yeni bir yağışlı hava dalgası geliyor

21.12.2012 06:33 

Yeni bir yağışlı hava dalgası geliyor

İstanbul'da dün sabah saatlerinde yağmaya başlayan kar, akşam saatlerine kadar şiddetini arttırmaya devam ederken, yüksek kesimlerde kar kalınlığı 15 cm'e kadar ulaştı. Peki soğuk ve yağışlı hava daha ne kadar sürecek?

Peki kar yağışı daha ne kadar sürecek? Meteroloji uzmanlarına göre; Kar yağışı İstanbul'da bu gece etkisini arttırarak devam edecek ve yarın akşama kadar sürecek. 

Bugün hava sıcaklığının eksinin altında 2 derece olması bekleniyor. Bu akşam Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanını İstanbul'u terk etmesi beklenirken, bu seferde hafta sonu Karadeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı hava dalgasının etkili olması bekleniyor.

Yeni yağışlı sistem Balkanlar üzerinden gelen sistem kadar etkili olmasada İstanbul'a aralıklarla kar yağdıracak. Ancak uzmanlar uyarıyor; Hafta başından itibaren yeni bir soğuk ve yağışlı hava dalgası daha geliyor...

İstanbul'da kar kalınlığı 15 cm'e ulaştı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) yapılan açıklamada, kenti bölgesel olarak etkisi altına alan kar yağışının, yer yer tipiye dönüşerek, Beylikdüzü,Sarıyer-Hacıosman, Beykoz ve Zekeriyaköy bölgelerinde etkili olduğu belirtildi.

Beykoz ve Sarıyer bölgelerinde kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı, rüzgarın ise saatte 80 kilometreye kadar çıktığı kaydedildi.

Meteoroloji verilerine göre sulu kar beklenen İstanbul'da ani hava değişimiyle birlikte kar yağışının başladığı aktarılan açıklamada, hava tahminlerine göre tüm hazırlıklarını yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, ana arterlerde çalışmalar yaptığı kaydedildi.

 Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/yeni-bir-yagisli-hava-dalgasi-geliyor/gundem/gundemdetay/21.12.2012/1644821/default.htmEtiketler: İstanbul , meteoroloji , Beylikdüzü , Karadeniz , Sarıyer , Balkanlar , Beykoz , İstanbul Büyükşehir Belediyesi , kar yağışı , Büyükşehir

Diğer HAVA haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme :

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir