Kış geldi Ankara beyaza büründü

06.12.2012 08:58 

Kış geldi Ankara beyaza büründü

Başkent'te kar yağışı başladı. Kar, özellikle yüksek kesimlerde etkili oluyor.

Saat 05.00 sıralarında başlayan kar yağışı, Çankaya, Keçiören ve Elmadağ’ın yüksek kesimlerinde etkisini artırarak devam ediyor. Merkezde ise yağmurla karışık hafif kar yağışı hakim. Anayolların bazı kesimleri karla kaplanırken belediyeye ait kar küreme araçları çalışmalara başladı. Yağışın yoğun olduğu yollarda araçların yavaş ilerledikleri görüldü

ANKARA KARA BÜRÜNDÜ

İşte kar yağışı beklenen iller

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların genellikle yağmur ve sağanak, güney kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olcağı tahmin ediliyor. 

 
BÖLGELERİMİZDE HAVA
 
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli dışında bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Bilecik ile Bursa'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.
 
EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, güney Ege kıyılarında gök gürültülü sağanak, bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; öğle saatlerinde Muğla ile Aydın'ın güney ve doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli (21-50 Kg/Metrekare) olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 Km/Saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
 
AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın Elmalı Kaş, Finike, Kumluca ve Kemer ilçeleri ile doğu kesimlerinde kuvvetli (21-50 Kg/Metrekare) olmak üzere, yağmur ve sağanak, kıyılarında yer yer gökgürültülü sağanak, Göller yöresinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın bölgenin kıyılarında güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 Km/Saat) esmesi bekleniyor
 
İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
 
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Malatya ile öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor.
 
Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
 


Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/kis-geldi-ankara-beyaza-burundu/gundem/gundemdetay/06.12.2012/1637901/default.htmEtiketler: Akdeniz , Antalya , Ankara , Çankaya , Elazığ , Muğla , Karadeniz , Iğdır , Doğu Anadolu , Malatya , Edirne , Kırklareli , Bilecik , Bursa , kar yağışı , saat , genellikle , Marmara , Anadolu

Diğer HAVA haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme :

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir