Erdoğan: Zahide Nine`nin eli öpülür

21.06.2013 15:44 

Erdoğan: Zahide Nine`nin eli öpülür

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ankara'da start veren ve daha sonra İstanbul'da devam eden "Milli İradeye Saygı" mitinginin 3'üncü durağı Kayseri'de halka sesleniyor

YOK ÖYLE 25 KURUŞA SİMİT

Bize ne diyorlar; Başbakan gençleri dinlemiyor diyorlar. Çağırdım, kendilerini bakanlar kurulu toplantısından daha fazla dinledim. O dinlediklerim genç de buradakiler genç değil mi? Oraladar yakanlarlar yıkanlarla beraber olanlar, siz bu gençliğin sesini nereye koyacaksınız.

Onlara bak, buraya sırt dön. Yok öyle 25 kuruşa simit. Bunun yeri neresi sandık. Öyleyse sandığa saygı duy.Kırıp dökmeyin yakıp yıkmayın, yazıktır, günahtır, bunlar milletin malıdır. Gelin meydanlarda konuşun.
 Ey solcular, ey CHP sana sesleniyorum. Ortalığı karıştırdın, yapmadığın iş kalmadı, mikser gibi yaptın. Takıldın illegal örgütlerin peşine.Ve sonra gelip Türkiye'nin yönetimine talip olacaksın.Bu olur mu?


ZAHİDE NİNE DİK DURDU

Zahide Nine, dik durdu, eğilmedi. Tek başına bunu yaptı. O Zahide Nine'nin eli öpülür. İşte o Zahine Nine'ler Nene Hatun'ların varisidir. Biz, sizler, Nene Hatun'ların varisleriyiz. Bunlar, Zahide Nine'ye nasıl bakıyorsa bütün millete de öyle bakıyorlar ama artık Zahine Nine'ler susmuyor, bunlara ağızlarının payını veriyor ama artık millet susmuyor, bunlara gereken cevabı veriyor" dedi.

 

ERDOĞAN'IN SÖZÜNÜ ETTİĞİ ZAHİDE NİNE

Emniyet'e gelen SDP'li grup, Zahide Özay adlı emekli hemşirenin sert tepkisiyle karşılaştı.

 

Zahide Nine, "Bu vatanı altın tepside kimse bize vermedi. Her taşında her toprağında kan vardır. Bu memleket herkesin memleketi, artık yeter. Taksim herkesin Taksim'i size ne?" diye tepki gösterdi.

GÖSTERİCİ: "BELKİ SANA PARA VERİRLER"
 Göstericilerin birinden gelen "Arka tarafta bir yerde söyle belki sana para verirler." şeklindeki sözlerine sinirlenen Zahide Özay, "Benim paraya ihtiyacım yok. Devletin emeklisiyim. Onurlu, şerefli, 35 yıllık memleketime hizmet etmiş namuslu bir insanım. Paraya satılacak biri değilim. Bu ülkenin öz evladıyım, gazi çocuğuyum. Memleketime sahip çıkmayayım mı, sana mı yedireceğim." ifadelerini kullandı.Kaynak: http://siyaset.milliyet.com.tr/erdogan-zahide-nine-nin-eli-opulur/siyaset/detay/1725952/default.htm

Diğer GÜNCEL haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 344

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir