Dualar Binnaz için

24.06.2013 00:11 

Dualar Binnaz için

İngiltere’de milli takım kafilesinde yer alan Binnaz Uslu, karnındaki sorun nedeniyle ameliyat edildi. Uslu’nun yoğun bakımda olduğu, bugün de uyutulacağı belirtildi

Pisti derinden sarsan doping haberlerinin ardıdan İngiltere’de üzücü ve şok edici bir gelişme daha yaşandı. Orta mesafenin rekortmen atleti Binnaz Uslu ani rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alındı.
Avrupa Takımlar Şampiyonası için İngiltere’de bulunan milli atlet yarıştan bir gün önce karın ağrısı ve yüksek ateş nedeniyle götürüldüğü hastanede hemen ameliyata alındı. Yaklaşık 3 saat süren operasyonun ardından yoğun bakımda uyutulan milli atletin tedavisi sürüyor.

Doktorlardan izin yok
Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Uslu’nun son durumu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Karın ağrısı ve yüksek ateş nedeniyle hastaneye gidildi. Midesindeki ülser nedeniyle karın boşluğuna sıvı dolmuş. Bu da kalbine, ciğerlerine ve böbreklerine etki etmiş” diye konuştu.
Milli atletin sağlığına kavuşması için dua ettiklerini ifade eden Terzi, Uslu’nun bugün de uyutulacağını ifade etti. Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Nihat Doker ise Uslu’yu Türkiye’ye getirebilmek için Sağlık Bakanlığı’ndan ambulans uçak sağladıklarını ancak hastanenin bu nakle izin vermediği için beklemede olduklarını söyledi.

İlaçlar mı?
Pistin tecrübeli isimlerinden biri olan Binnaz Uslu’nun 3 bin engelli ve 5 bin metrede dünya çapında önemli başarıları var. Milli atlet 2011 yılında yapılan Dünya Üniversiteler Şampiyonası’nda iki branşta da birinci olarak altın madalya kazanmıştı.
Antrenörlüğünü Yahya Sevüktekin’in yaptığı Uslu, 2007 yılında doping nedeniyle federasyondan iki yıl men cezası almıştı. Camiaya yakın çevreler bu durumun araştırılmasını ve böyle bir ihtimal karşısında artık biran önce harekete geçilmesi gerektiğini konuşuyorlar.Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/dualar-binnaz-icin/-/detay/1726858/default.htmEtiketler: Türkiye , Avrupa , İngiltere , madalya , Milli Takım , doping , Sağlık Bakanlığı , terzi , atletizm , Mehmet Terzi , milli atlet , ülser , 2011 , saat , Binnaz Uslu , Altın Madalya

Diğer GÜNCEL haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1313

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir