BU DOSYA SENİ AŞAR!

24.06.2013 00:11 

BU DOSYA SENİ AŞAR!

İlk sözü alan Aziz Yıldırım suçlamaları yanıtlarken agresif bir tutum ortaya koydu, zaman zaman sesini yükseltmekten ve bağırmaktan çekinmedi. Sarı-lacivertli kulübün başkanı özellikle İspanyol müfettiş Palacios’a yüklendi, sürekli dosyaya bakacak tecrübede olmadığını ima etti. Mevcut tapelerin Türkiye’de bile zor anlaşıldığı, UEFA Disiplin Kurulu’na sunulan tercümelerde ciddi hatalar olduğu özellikle vurgulandı.

SENAD OK

İsviçre’nin Nyon şehrindeki UEFA Merkezi’nde önceki gün Disiplin Kurulu’na altı saatlik bir savunma yapan Fenerbahçe Yönetimi gözünü bugün veya yarın açıklanacak karara çevirdi.

Sarı-lacivertli yöneticilerin çıkacak karar konusunda ciddi bir umut taşıdıkları, bunun nedeninin ise genç ve tecrübesiz İspanyol müfettiş Palacios’un duruşmada sürekli zor duruma düşmesi olduğu öğrenildi. Fenerbahçe Kulübü’ne iki yıl, yöneticilere ömür boyu men isteyen Palacios, özellikle Başkan Aziz Yıldırım ve avukatlar Deniz Tolga Aytöre ve Dirk Martens’in çıkışları ve kontra soruları karşısında ciddi sıkıntılar yaşadı.

Yazdığı raporun arkasında durmaya çalışan Palacios’a özellikle Yıldırım bir hayli yüklendi. Sert ve agresif bir savunma yapan Yıldırım, sürekli Palacios’a bu dosyaya bakacak kapasitesi olmadığını ima eden göndermelerde bulundu, dosyadaki bazı iddialar karşısında zaman zaman sesini yükseltmekten ve bağırmaktan çekinmedi.

Sadece telefon tapeleri
Sürekli kendisine sorular yönelten Yıldırım’a karşılık vermekte zayıf kalan İspanyol müfettiş Fenerbahçe heyetinin çıkışları karşısında bir hayli ter döktü. Duruşmalı savunmada yönetimin Palacios’a ve kurul üyelerine sorduğu en önemli sorulardan biri de “Somut bir kanıtınız var mı?” oldu. Telefon tapeleri dışında İspanyol müfettiş hiçbir kanıt sunamadı. Bunun üzerine Yıldırım, Türkiye’de bile güçlükle anlaşılan tapelerin tercümesinde büyük hatalar olduğunu Disiplin Kurulu’na anlatırken, Fenerbahçe’ye ceza verilebilmesi için UEFA tarafından yeni bir yargılama yapılmasının şart olduğunu savundu. Yıldırım, “16. Ağır Ceza Mahkemesi’nden yola çıkarak Fenerbahçe’yi suçlayamazsınız. Üstelik Yargıtay bile daha karar vermemişken” dedi.

‘25 yıllık futbol adamıyım’

Başkan Aziz Yıldırım’ın duruşma öncesi rahat tavırları herkesi şaşırtmıştı. Son derece sakin olan ve etrafına sürekli gülümseyen Yıldırım’ın yakın çevresi ve arkadaşı bu durumu sorduğunda “25 yıllık futbol adamıyım. 6 aylık müfettişe mağlup olacak değilim. Sonuna kadar bu mücadeleyi bırakmayacağım. Hakkımızı yedirmeyeceğim” dediği ifade edildi.

Bundan daha iyisi olamazdı

Sarı-lacivertli kulübün avukatlarının duruşmadan bir hayli umutlu ayrıldığı öğrenildi. Akşam yöneticilerle yapılan durum değerlendirmesinde “Bundan daha iyisi olamazdı” görüşü hakimdi. İspanyol müfettiş Palacios’un kesinlikle mat olduğunu düşünen Fenerbahçe cephesi haftalardır Türkiye’de konuşulan ağır cezaların çıkma ihtimalini bir hayli düşük görüyor. Avukatlar Disiplin Kurulu’ndan bir ceza çıksa dahi bunun Tahkim Kurulu’ndan döneceğine inanıyor. Mahkeme kararını esas alarak hazırlanan rapor için belirleyici unsurun Yargıtay süreci olduğu belirtiliyor. Avukatlar bu karar çıkmadan, kulübe ceza verilmesinin teknik olarak mümkün olmadığını ifade ettiler. Gelen bilgiler ise Yargıtay sürecinin yakın bir zamanda bitme ihtimalinin düşük olduğu yönünde.Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/bu-dosya-seni-asar-/fenerbahce/detay/1726845/default.htmEtiketler: Aziz Yıldırım , Türkiye , Fenerbahçe , yargıtay , İsviçre , UEFA , Fenerbahçe yönetimi , Disiplin Kurulu , Fenerbahçe Kulübü , futbol , Kesinlikle , İMA , UEFA Disiplin Kurulu , sadece , Rapor

Diğer GÜNCEL haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1253

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir