Anadolu Efes`te bütçe düşüyor!

22.06.2013 12:12 

Anadolu Efes`te bütçe düşüyor!

Beko Basketbol Ligi takımlarından Anadolu Efes, yeni sezon için transfer bütçesini düşürecek.

Anadolu Efes Genel Menajeri Engin Özerhun, yeni sezon yapılanması konusunda çalışmaları sürdürdüklerini ve bütçenin de düşeceğini söyledi.

AA muhabirine açıklamada bulunan Özerhun, bu hafta toplantıları sürdüreceklerini belirterek, "Bütçemiz düşeceği için yeni sezon konusunda çeşitli varyasyonlar var, onlara bakacağız" dedi.

Kulüp olarak ilk konularının Sinan Güler'in durumu olduğunu kaydeden Engin Özerhun, "Her konuya tek tek bakacağız. Bazı yabancı oyuncuların sözleşmelerinde opsiyonu var. Temmuz ayının ortasına kadar opsiyonları bulunuyor. Bunları biraz daha öne çekmeye çalışıyoruz. Kullanılması halinde ne yapacağız, kullanılmaması halinde ne olacak, onları değerlendiriyoruz. Sinan Güler'in de kalmasını istiyoruz. Bütçenin durumuna göre yeni bir yapılanma olacak. Ancak bütçe kesin düşecek" diye konuştu.

 Yaptıkları çalışmalardan ilkinin, tecrübeli oyuncular Ermal Kurtoğlu ve Kerem Tunçeri ile yolları ayırmak olduğunu vurgulayan genel menajer Özerhun, "Başantrenör Oktay Mahmuti'nin bir sezon daha sözleşmesi var. Kendisiyle devam edeceğiz" ifadesini kullandı.Kaynak: http://skorer.milliyet.com.tr/anadolu-efes-te-butce-dusuyor-/-/detay/1726264/default.htmEtiketler: basketbol , Beko , Beko Basketbol Ligi , Kerem Tunçeri , Efes , Oktay Mahmuti , Engin Özerhun , sezon , transfer , Anadolu

Diğer GÜNCEL haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1232

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir