'Türkiye hızlı büyüyen çok cazip bir piyasa'

21.01.2013 18:13 

'Türkiye hızlı büyüyen çok cazip bir piyasa'

Dünya Bankası Türkiye Direktörü Martin Raiser, ”2013 yılının 2012’den daha iyi geçeceğini düşünüyoruz. Türkiye’de iyimser olarak büyüme oranının yüzde 4 civarında gerçekleşeceğini düşünüyoruz” dedi.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), TÜSİAD Koç Üniversitesi Ekonomik Araştırma Forumu ve Dünya Bankası işbirliği ile düzenlenen ”Küresel Ekonomik Beklentiler: Orta Vadede Büyümeyi Sağlamak” konferansında konuşan Raiser, ”2013 yılının 2012’den daha iyi geçeceğini düşünüyoruz. Türkiye’de iyimser olarak büyüme oranının yüzde 4 civarında gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Böyle bir öngörümüz var ama küresel ekonomideki bütün belirsizlikleri de dikkate alarak büyüme oranında değişiklikler olabilir” ifadelerini kullandı.

Raiser, Türkiye ekonomisinin dinamiklerinden övgüyle bahsederek, ”Türkiye hızlı büyüyen çok cazip bir piyasa. Özellikle dış sermaye akışlarına çok açık. Bence özellikle 2013 yılında Türkiye’de çok önemli fırsatlar olacak. Bir anlamda küresel stres düzeylerinde bir rahatlama olacak. Bu da bizim için uzun vadeli büyümeyi gerçekleştirebilmek adına bir temel teşkil edecek diye düşünüyorum” öngörülerinde bulundu.

2013 yılında özellikle gelişmekte olan ekonomiler için büyük fırsatların oluşacağını vurgulayan Raiser, ”Şu anda hem Türkiye hem de diğer gelişmekte olan ekonomiler için çok önemli bir fırsat var. Özellikle yapısal reformları sürdürmeleri ve gelecekte de uzun vadeli ve sürdürülebilir bir ekonomiyi sağlamaları için çok önemli bir fırsat yılı” dedi.Kaynak: http://ekonomi.milliyet.com.tr/-turkiye-hizli-buyuyen-cok-cazip-bir-piyasa-/ekonomi/ekonomidetay/21.01.2013/1658481/default.htmEtiketler: Türkiye , TÜSİAD , Koç Üniversitesi , Dünya Bankası , 2012 , 2013 , olabilir

Diğer EKONOMİ haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme :

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir